Beşiktaş patlamasında hayatını kaybeden Görkem Yazıcı arkadaşları tarafından anıldı

Koç Üniversiteliler Dayanışması, eKUal, kuir., Toplum ve Düşünce, Kadın Dayanışması imzasıyla yayınlanan metinle cenazeye çağrı yapıldı:

“Alışmayacağız, Bombalara Teslim Olmayacağız!

10 Aralık Cumartesi akşamı savaşı bir kez daha şehrimizde, yanı başımızda hissettik. Ve bu sefer aramızdan birini, sıra arkadaşımızı, dostumuzu, Görkem’i bizden aldı.

İçeride ve dışarıda yürütülen savaş politikaları, bu kez hergün gördüğümüz gülüşlerden birini çaldı bizden. Ortadoğu’ya tırlarla silah taşıyanlar, ‘Ya istikrar ya kaos dedik, millet kaosu seçti’ diyerek ülkeyi kan gölüne çevirenler, iktidarlarını koruyabilmek uğruna insanlara her türlü bedeli ödetmeyi göze alarak, baskı, şiddet ve katliam politikalarını hayata geçirenler yaşadığımız acının sorumlularıdır. Ölüm, korku ve acı bu politikalarla şehirlerimize sürüklenmekte, evlerimizin içine kadar girmekte, yanı başımızdaki canları tehdit etmektedir.

Eğer bu topraklarda yaşayan bizlersek, kendi hayatlarımız için, sevdiklerimizin hayatları için, Görkem için kendi kaderlerimizi ellerimize almalıyız. Sevdiklerimizin yaşamlarının, anların ve tesadüflerin incecik ipliklerine bağlanmasına daha fazla sessiz kalamayız. Tüm bunlara dur diyecek güce sahibiz. İhtiyacımız olan, savaş çığırtkanlarının aksine, ölümlerden kar edenlere inat bir araya gelmek, barışın sesini yükseltmek, insanca ve onurlu bir yaşam için mücadele etmektir.

Görkem’i hep birlikte uğurlamak adına bugün 12.00-12.30 arası okul tarafından kaldırılacak shuttlelar ile Sarıyer Demirciköy Camii’nde olalım.”