Dostların arasında, güneşin sofrasında bir kez daha haykırdık: Karanlığa teslim olmayacağız!

En başta bizi yalnız bırakmayan ve karanlığa rağmen direnişi büyüten dostlarımıza teşekkür ettik.

HDP İl yönetimi, Tümbel-Sen, Mücadele Birliği, THİV ve Halkevi’nden dostlarımızın söz alarak süreci değerlendirdiği ve teşekkürlerini ilettiği yemeğimizde, Kaldıraç adına yapılan konuşmada günlerin tüm ağırlığına rağmen direnişin sürdüğü, dayanışma ve direnişle, örgütlenerek ancak bu karanlığı delebileceğimiz belirtildi. İşçi sınıfının kurtuluşu için artık daha fazla emek harcamak gerektiğine değinilirken, asla yılmamanın ve teslim olmamanın zafere götüreceğinin altı çizildi.

Konuşmaların ardından yapılan sinevizyonda, 2013’ten bu yana yaşadığımız sürecin bir panoraması gösterildi. Örgütlenme çağrısıyla sonlandırılan gösterimin ardından, 13 Aralık 1997’de öldürülen Bekir Kilerci yoldaşın Kondu Savaşçısı şiiri okundu.

Şiir ve sinevizyonun ardından ise tüm katılımcılara, yemeğin hazırlık sürecinde emeği bulunanlara ve bizlere kapısını açan Mara kafeye teşekkürlerimizi ileterek programımız son buldu.

Karanlığın içinde, omuz omuza olabilmenin, yanyana gelmekten asla vazgeçmemenin önemini dayanışma yemeğimizde bir kez daha gördük ve gösterdik.

Yaşasın devrimci dayanışma!

Yaşasın mücadelemiz!

Karanlığa boyun eğmeyeceğiz!