Osmanlı Ocakları liselerde seminer vermeye başladı

15 Temmuz darbe girişimi bahanesiyle başlatılan muhalif avında eğitim emekçilerinin  okullardan uzaklaştırıldığı bir ortamda AKP, adı Hürriyet gazetesi, CHP ve HDP binalarına saldırı ve yakma olaylarında geçen, Erdoğan tarafından kurulduğu belirtilen Osmanlı Ocakları’na liselerde seminer verdirmeye başladı.

‘Osmanlı kültürünü yaşamak ve yaşatmayı’ kendine gaye edinmiş, resmi internet sitesinde ‘Erdoğan namusumuzdur’ yazan ve bizzat başkanının, AKP ile ilişkisini; “Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Osmanlı Ocaklarını ona borçluyuz. O olmasaydı, şimdi bizler olmazdık” sözleriyle anlattığı Osmanlı Ocakları yurt genelinde liselerde ‘Osmanlı’ kültürünü yaymaya çalışacak.

‘Erdoğan’ın askerleriyiz’

Genel Başkanı A. Kadir Canpolat’ın “Recep Tayyip Erdoğan’ın askerleriyiz” dediği Osmanlı Ocakları, Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, liselerde ‘Osmanlı kültür ve medeniyetinin öğrenilmesi’ konusunda seminerlere başladı. İha’nın aktardığı, Osmanlı Ocakları basın biriminden yapılan açıklamaya göre; Osmanlı Ocakları Ceylanpınar İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan seminerler ‘Osmanlı kültürünün tam olarak öğrenilmesi ve yaşatılması konusunda yeni nesilleri bilgilendirmek’ adına gerçekleştirildiği savunuldu.

Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izniyle tüm liseleri kapsayacak olan seminerlerin birincisi Anadolu imam hatip lisesinde yapıldı.

Yurt genelinde yapılacak

İlk seminere, Ceylanpınar Milli Eğitim Müdürü, Ceylanpınar Kaymakamı, Ceylanpınar İlçe Müftüsü ve Ceylanpınar Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı’nın ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşti. Bu tür seminerlerin sadece Ceylanpınar’da değil yurt genelinde birçok lisede de yapılacağı bildirildi.

Kaynak: İHA, 15 Kasım 2016