Savaş büyütülüyor farkında mısın?.. Kan emicilerin savaşını durduralım!

Son olarak, 500’e yakın TSK mensubu askerin ağır silahlarla Suriye’ye girdiği haberleri yayınlandı.
İçeride Kürt halkına karşı başlatılan vahşi savaş ve katliamlar devam ederken, batıda bu savaşa karşı çıkan en ufak bir muhalefetin dahi bastırılma çabası sürüyor.
Bu kez devlet, dışarıda besleyip büyüttükleri çetelerin yenilgisi hızlanınca, savaşa bizzat dahil olmayı önüne koymuştur.
Tüm bu gelişmeler, bölgemizdeki savaşın daha da büyümesi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Suriye, İran, Rusya, hatta Çin ile her an savaşa girmesi anlamına gelecektir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin Siyonist İsrail, ABD, Suudi Arabistan ve Katar ile birlikte yarattığı böylesi bir savaş, bölgemizde yürüyen paylaşım savaşının, açık bir üçüncü dünya savaşına evrilmesi de demektir.
Tüm bu yaşananlar, Kürt halkına düşmanlık üzerinden meşrulaştırılmaya; “angajman” yalanları ile beslenmeye çalışılmaktadır.
Bu savaşta ölecek olan, tecavüze uğrayacak olan, yerinden yurdundan olacak olan, savaşı çıkaranlar olmayacak. Sen olacaksın! Senin çocuğun, eşin, kardeşin olacak!
Sırça saraylardan savaş kararı verenler, İslami, milliyetçi söylemlerle, Osmanlıcılık palavralarıyla emperyalizme uşaklıklarını gizleyemeye çalışanlar ve onların çocukları bu savaştan zarar görmeyecek!
Bu savaşı durdurmak, insanca, onurumuzla ve kardeşçe yaşamak bizlerin elindedir.
Yarın düşüneceğin işin, kiran, kredi taksitin, çocuğunun okulu değil; savaşın yarattığı yıkım, acı ve gözyaşı olacak.
Bir avuç asalağın, kan emicinin, hırsızın, uğursuzun çıkarı için ölmeyeceğimizi haykıralım. Tetiklenen bu savaşı durduralım!
Ya onların savaşında öleceğiz ya da kendimiz, çocuklarımızın geleceği için ayağa kalkıp savaş politikalarını hayata geçirmelerine dur diyeceğiz!
KALDIRAÇ
15 Şubat 2016