Dergimizi hapishane idaresinin vermediği “özgür tutsak” Deniz Şah, açtığı itiraz davasını kazandı: Tutsakları tecrit edemeyeceksiniz

Bilinmektedir, biz Kaldıraç Hareketi olarak, devrim ve sosyalizm mücadelesi yürütürken tutsak edilmiş tüm arkadaşlarımızı Anadolu devriminin ortak hazinesinde görüyoruz. Bu nedenle de dergimizi her ay onlarca tutsağa gönderiyoruz, bunu, tutsaklar üzerinde uygulanan tecrit ve ideolojik kuşatmanın kırılması için bir görev biliyoruz.

Pandemiden sonra yeni genelgeyle tutsaklara ücretsiz dergi yollamamız yasaklandı, tutsaklara özel aboneliğe onlarca arkadaşımız başvurdu. Buna rağmen her hapishanede ayrı işleyen “genelge”, bir “hapishanede ayın ilk pazartesi günü gelmediği” için, bir diğer hapishanede zorla imzalatılan “teslim edildi” belgelerine dönüşebiliyor.

Tutsak arkadaşlarımız da hem mektuplarıyla dergimize katkı sunuyor hem de bizi süreçlerden haberdar ediyorlar. Ayrıca dergiye erişebilmek için de mücadelelerine devam ediyorlar.

İzmir 2 No’lu F Tipi’nde kalan tutsak Deniz Şah’a Mayıs 2023’ten bu yana dergimizin verilmediğini öğrendik.

Deniz Şah bununla ilgili defalarca itiraz ederek sonunda itiraz davasını açıyor. 21 Ağustos’ta İzmir 1. İnfaz Hâkimliğinin 2023/14879 dosya numaralı, 2023/14977 numaralı kararına göre Deniz Şah’ın itirazı kabul ediliyor.

5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’un 62. ve 69. maddesine dayanılarak “Özgür Bir Dünya İçin Kaldıraç” dergisinin her ay Deniz Şah’a verilmesi kararı açıklanıyor.

Tutsak arkadaşımıza bu katkısı için teşekkür ediyor, tutsaklarla dayanışmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.

Dergimiz bu ay da onlarca tutsağa gönderilecek, devrim ve sosyalizm mücadelesinin sesini her yere taşıyacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz