Egemenler iç savaş hukukunu işletiyor… Yargıtay Can Atalay kararında ısrar ediyor!

14-28 Mayıs seçim müsameresi ile kurulan savaş hükümeti, içeride işçi-emekçilere, kadınlara, öğrencilere, halklara savaş açmışken, dışarıda ABD adına savaş çığırtkanlığı yapıyor.

Kadın cinayetlerinin, işçi cinayetlerinin, çocuk istismarının, öğrencilere dayatılan ölüm-kalım ikileminin ve geleceksizliğin, intiharların, açlığın ve yoksulluğun, yağmanın ve talanın katlanarak arttığı ve daha da artacağı ortada iken, egemenlerin kimyasını bozan Gezi Direnişi nedeniyle cezalandırılan dostumuz, Hatay Milletvekili Can Atalay’ın serbest bırakılmaması bizi şaşırtmadı.

Evet, egemenler 12 Eylül darbe anayasasına dahi uygun davranamayacak kadar acizdirler. Bir o kadar da pervasız görünmekteler. Ortada bir “hukuksuzluk var” demek, hiçbir şey dememektir. Fiilen hayata geçirilen bir iç savaş hukukudur bu. Yeni bir hukuk, fiilî ve meşru bir mücadele ile oluşur. Mücadele kendi hukukunu oluşturur. Gerçek budur.

Bu toprakların tüm direniş odaklarının işçilerin, kadınların, öğrencilerin, halkların, doğasını-yaşamını savunanların örgütlülüğünü birleşik bir emek cephesinde toplaması, kendi hattında direnişi büyütmesi Can’ın da, tüm tutsakların da, kurtuluşun da tek yoludur.

Bizi kurtaracak olan kendi kollarımızdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz