Filistin’de düşene dövüşene bin selam!

Filistin’de işgal devleti üç gündür Cenin’e yönelik vahşice saldırısını sürdürüyor. Şimdiye kadar on kişiyi öldüren, yüzlercesini de yaralayan İşgal güçleri kanlı katliamlarına bir yenisini daha ekledi.

Mülteci kampı denince aklınıza çadırlarla dolu bir yerleşim gelmesin. Burası da diğer pek çoğu gibi on yıllardır topraklarından sürülen Filistinlilerin yeni kentler inşa ettikleri bölgelerdir. Yani İsrail, mahallelere, sivillere saldırıyor, onları bilmem kaçıncı defa göçe zorluyor, yerinden ediyor. Filistin Kızılayı’nın açıklamasına göre iki gün içerisinde üç binden fazla Filistinli tahliye edildi.

Bölgede emperyalizmin jandarmalığını yapan Apartheid İsrail, Filistinlilere soykırım uygulamaktadır, Filistin halkını yurdundan etmektedir.

Ancak direniş de sürüyor. Filistin halkı taşıyla, sapanıyla, silahıyla direniyor; zırhlı araçlarıyla, helikopterleriyle Cenin’e saldıran katillere karşı direniyor. Sadece Cenin’de değil, direniş bütün Filistin’e yayılıyor. Direnen Filistin halkı İsrail işbirlikçisi Filistin Yönetimine de hesap soruyor.

Direnen Filistin’e omuz vermek için her yerde İsrail’e karşı boykota, Filistin’in mücadelesinin sesi olmaya çağırıyoruz. Halkların ortak mücadelesi kazanacak, medeniyetler beşiği Ortadoğu emperyalizme ve siyonizme mezar olacak!

Filistin’e özgürlük, İsrail’e boykot!

Filistin halkı yalnız değildir!

Katil İsrail, Filistin’den defol!

 Nehirden denize özgür Filistin!

 Tanklara karşı taş, tanklara karşı taş! Filistin halkı kazanacak!

 bi’r-ruh bi’d-dem nefdik ya Filistin!

 5 Temmuz 2023

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz