İçeride dışarıda savaş!

14-28 Mayıs seçim müsameresi sonrası kurulan savaş hükümeti saldırılarını tırmandırıyor. Emperyalist paylaşım savaşında, ABD adına bölgede tetikçilik yapan Saray Rejimi, işçi-emekçilere, halklara içeride dışarıda savaş ilan etmiş durumdadır.

Bu savaşın bir yanı, İngiliz vatandaşı Maliye Bakanı ve ABD vatandaşı Merkez Bankası Başkanı eli ile işçi-emekçileri soluksuz bırakacak vergiler, zamlardır. Bu saldırıların işçi-emekçilerde yarattığı öfkeyi başta Kürt halkı olmak üzere, göçmenlere, mültecilere yöneltecek milliyetçi politikalarla işçi-emekçiler, halklar birbirine düşman edilmeye çalışılmaktadır.

Diğer yandan bölgede ABD’nin savaş politikalarının uygulayıcısı Saray Rejimi, Suriye’nin kuzeyinde Kürt halkının, bölgedeki halklarla birlikte kurmaya çalıştığı yaşama karşı saldırılarını tırmandırıyor. SİHA’larla halkın yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayan tesisler bombalanıyor, halka karşı saldırılar gerçekleştiriliyor. Bu saldırılarda sivil halk hayatını kaybediyor. Yine Suriye’nin Humus kentinde, Suriye ordusunun mezuniyet törenine SİHA’lı saldırılar gerçekleştiriliyor. Muhtemeldir ki Azerbaycan’da olduğu gibi bu saldırılarda da siyonist İsrail ile birlikte hareket etmektedirler.

İçeride işçi-emekçilere yönelik saldırıların yanında, savaş politikalarına karşı çıkan, çıkacak olan devrimci-demokratik kurumlara karşı gözaltı-tutuklama furyası sürüyor.

Saray Rejimi’nin bu oyununu bozmak, bir avuç sömürücü egemen adına halkların birbirini boğazlamasını engellemek bizim elimizdedir.

Savaşın bize vereceği yeni vergiler, yoksul çocuklarına ölüm, kardeş halklara katliamdır. İncirlik’ten kalkarak SİHA vuran ABD F 16’larına söz edemeyenlerin milliyetçiliği ancak savaşın içinde kendine barış içinde bir yaşam kurmaya çalışan mazlum halklara karşıdır. Bu topraklarda savaş onlarca yıldır var olan bir gerçektir.

Sefalet ve savaş politikalarına karşı, işçilerin birliği halkların kardeşliği şiarı ile burjuva egemenliğe karşı ortak mücadeleyi yükseltelim.

Sömürü, sefalet ve savaş düzenine karşı; yaşasın işçilerin birliği, halkların kardeşliği!

 

06 Ekim 2023

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz