Nehirden Denize, Filistin Filistinlilerindir

Bugün Aksa Tufanı’yla Filistin halkı hapsedildiği Gazze’yi aşmış, işgal edilen bütün Filistin topraklarında direnişe geçmiş, özgürlüğün ateşini yakmıştır. Filistinliler, İsrail’in savunma hakkını dillerinden düşürmeyen ve işgalin sorumlusu emperyalizme, TC’nin de içinde olduğu İsrail’le normalleşen bölge devletlerine rağmen İsrail’in demir kubbesini ve sarsılmaz imajını yerle bir etmiştir. 

Emperyalizmin bölgedeki jandarması olan sömürgeci İsrail devleti, Filistin halkına karşı kapsamlı, sistematik ve uzun erimli bir soykırım uygulamaktadır. Filistinlilerin evleri yağmalanıyor, zeytin ağaçları dozerlerle yerle bir ediliyor; ibadet mekanları işgal ediliyor. Siyonist yerleşimciler Filistinlilerin topraklarına ve evlerine el koyuyor. İsrail aynı zamanda “idari tutukluluk” adı altında binlerce Filistinliyi yargılamaya bile tabi tutmaya gerek görmeden hapsediyor.

Filistin direnişi bugünkü direniş hamlesiyle hem ablukayı kırmış hem de ırk ayrımcı-apartheid İsrail devletinin sultasını sallamıştır. Bu sultaya ve ablukaya, her gün katledilen Filistinlilere, süregelen Siyonist yerleşimci saldırılarına ses çıkarmayan TC devleti, bugün Hamas ve İsrail’e ‘itidal’ çağrısı yapmaktadır. İsrail’le ilişkilerini geliştirmekte beis görmeyen TC devleti için Filistin yalnızca iki yüzlü bir politika malzemesidir. İsrail’le kurulan her türden ilişki Filistinlilerin varlığını hiçe saymaktır.

Anadolu devrimcileri, tarihte her zaman olduğu gibi, şimdi de Filistin direnişinin yanındadır. Bölgemizde emperyalizmin saldırılarına cevap halkların ve devrimcilerin ortak, enternasyonal mücadelesi olacaktır. Devrimcilerin görevi emperyalistlere ve onların işbirlikçi devletlerine karşı mücadeleyi kendi coğrafyalarında, bölge devrimi ufkunu hiçbir zaman kaybetmeden büyütmek ve bölgemize özgürlüğü getirecek sosyalizmi inşa etmektir. 

Direnen Filistin kazanacak!

Nehirden denize Özgür Filistin!

Katil İsrail, Ortadoğu’dan defol!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz