Damat da Erdoğan yargılansın istiyormuş

RedHack tarafından sızdırılan ve Berat Albayrak’a ait olduğu iddia edilen e-posta’lar, her gün ilginç bir bilgiyi gün ışığına çıkarıyor. Hatırlanacağı üzere, daha önceki sızıntılarda Türkiye ve ABD’de siyasetin basınla kirli ilişkileri, lobicilik faaliyetleri, Savunma Bakanı Fikri Işık da dahil olmak üzere birçok isim hakkında “FETÖ” iddiaları gündeme gelmişti.

Haber.land sitesinde yer alan habere göre; bu iddiaların yanı sıra, söz konusu e-posta’ların birinde, Amerika’da faaliyet gösteren MUSIAD USA ve Turkish Heritage gibi “yandaş” vakıfların yöneticilerinin, FBI tarafından “Cumhurbaşkanlığı adına casusluk yapmak ve Amerikan siyasetine yön verme” suçlamalarıyla sorgulandıkları öne sürülmüştü. Söz konusu vakıf yöneticileri ve hükümet kanadı, bu konudaki suskunluklarını hala sürdürüyor. Hatırlanacağı üzere, e-posta’ların sızdırılmasından sonra Doğan Holding CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ istifa etmek zorunda kalmıştı.

RedHack’in sızdırdığı e-posta’ların birinde, ilginç bir nokta dikkati çekiyor. RedHack’ın sızdırdığı e-postalardan birine göre, Berat Albayrak’ın “Recep Tayyip Erdoğan savaş suçlusu olarak yargılansın” başlıklı bir change.org kampanyasını imzalayarak destek sunduğu anlaşıldı.