Filistin halkına omuz vermeye; sokağa, eyleme

Filistinlilerin Büyük Felaketin (Nakba) yıldönümünde yapacağı, Büyük geri dönüş yürüyüşlerine, Anadolu halklarını, yarın (15 Mayıs) 19.00’da Taksim Tünel meydanında BDS’nin çağrısıyla yapılacak eyleme katılmaya, Filistin davasına omuz vermeye, emperyalizme karşı Filistinlilerin sesi olmaya çağırıyoruz.

ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması ve Nakba’nın 70. yılını protesto için Filistin’de gerçekleştirilecek “milyonluk yürüyüşün” hazırlıkları devam ediyor.

Gazze Şeridi’nde ise Filistinlilerin eylemlerine, İsrail işgal güçleri, gerçek mermi, plastik mermi, havan topları ve gaz bombalarıyla saldırıyor. Saldırılar sonucu en az 50 Filistinli hayatını kaybederken, 2 binden fazla Filistinli de yaralandı. Direniş devam ediyor.

12 yaşında çocukları, kadınları, yaşlıları, tarihi, direnişi ile Filistin’i öldürmek isteyen işgalcilerin katlettiği Filistinliler arasında, daha önceki bir İsrail saldırısında bacaklarını kaybeden 30 yaşındaki Fadi Hasan Ebu Salih de var. İsrail işgal güçlerinin bugünkü saldırısında bir keskin nişancı tarafından katledildi.

İşte yenemeyecekleri güç budur!

Ebu Salih’in hikâyesi, emperyalist saldırganlığın ve Filistin direnişinin hikâyesidir. Kudüs’ü, Gazze’yi, Batı Şeria’yı nehirden denize Filistin topraklarının her karışını, gökten yağan bombaları, tankları, zincirlerinden boşanmış işgal güçleriyle yangın yerine çevirenler; bu ısrara, halkın elindeki sapanlara yenilecek. Bu emperyalist saldırganlık, halkların örgütlü direnişine, Filistin sapanlarından savrulan taşlara, yakılan direniş ateşlerine yenilecek.

Emperyalistleri, emperyalizmin Ortadoğu’nun yüreğine saplamış olduğu İsrail hançerini ve bütün tetikçilerini bölgemizden def edeceğiz.

Yaşasın halkların ortak mücadelesi!
Nehirden denize özgür Filistin!
Filistin Filistinlilerindir!
#Filistin