İsrail’e karşı ortak mücadeleye!

Bugün Filistin Toprak Günü. 1976’da bugün, Filistin halkı Siyonist yayılma ve mülksüzleştirme planlarına karşı sokağa çıktı, grevler ve yürüyüşler örgütledi. Ayağa kalkan Filistin halkına karşı İşgal devleti silahsız halka ateş açarak 6 kişiyi katletti.

30 Mart toprak gününün 42. yıldönümünde, bugün, İşgal devleti aynı katliamcı pratiğiyle Filistin halkına saldırdı. Filistinlilerin Gazze’de düzenlediği Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü’nde binlerce Filistinli gaz ve ve gerçek mermilerle saldırıya uğradı. Açıklamamızın yayınlandığı şu anda 12 Filistinli katledildi, yüzlerce yaralı var.

Siyonizm, ABD’den aldığı güçle Filistin halkına saldırmaya devam ediyor. Yolsuz Netanyahu hükümeti ve yönettiği İşgal devleti, Filistin halkını sistematik olarak katletmeyi, yerinden etmeyi, mülksüzleştirmeyi, Filistin halkının yeraltı ve yerüstü zenginliklerini yağmalayıp Türkiye Cumhuriyeti Devleti de dahil olmak üzere birçok devlete satmaya devam ediyor.

ABD güdümlü İşgal devleti, bölgede emperyalizme karşı direnen halklara, ülkelere, örgütlere saldırıyor, bölgeyi emperyalist işgale uyumlu hale getiriyor.

Ancak Filistin halkı direnmeyi sürdürüyor, bölgede Filistin mücadelesi halkların emperyalizme karşı ortak mücadele bayrağını yükseltiyor. Filistin halkıyla dayanışma içinde olan halklar tüm dünyada Filistin davasına omuz veriyor. Bugün Filistin mücadelesi dünyanın her ülkesinde İsrail’e karşı politikalar örgütlüyor.

Kaldıraç olarak Siyonist İsrail’e karşı, emperyalist işgale karşı Filistin halkının yanında olacağız.

İsrail’e Karşı Boykot Girişimi’nin (BDS Türkiye) 31 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te İsrail Başkonsolosluğu (Levent) önünde yapacağı Kudüs Nöbeti’ne, Filistin davasına inanan ve İşgal devletine karşı anti-emperyalist mücadele veren bütün halkımızı davet ediyoruz.

MEDENİYETLER BEŞİĞİ ORTADOĞU EMPERYALİZME MEZAR OLACAK!
KATİL İSRAİL ORTADOĞU’DAN DEFOL!
NEHİRDEN DENİZE ÖZGÜR FİLİSTİN!

KALDIRAÇ
30.03.2018