NATO Genel Denetçisi Chandelon aracında ölü bulundu

“Teröre finans sağlayan ve kara para aklayan şirketleri” araştırmakla görevli NATO Genel Denetçisi Yves Chandelon, Belçika’nın Andenne şehrinde ölü bulundu. Chandelon’un cesedi, iş yerinden 140, evinden ise 100 kilometre uzakta, arabasında başından vurulmuş haldeyken bulundu.
Solaktı ama
Solak olduğu belirtilen Chandelon’un, bulunduğunda silahın sağ elinde olması ve kendi adına kayıtlı üç silah varken yanında başka bir silahla bulunması, NATO görevlisinin intihar süsü verilmek istenen bir suikaste kurban gittiği iddialarını güçlendiriyor.
Ölümü halinde yayınlanması için belgeler bıraktı
Son zamanlarda, Chandelon’un aldığı garip aramalardan bahsettiği belirtildi. Eski FBI çevirmeni Sibel Edmonds, Chandelon’un, ölümü halinde yayınlanması için oğluna bir takım belgeler bıraktığını, bu belgelerin hafta başında polise gönderildiğini belirtti. Edmonds ayrıca, Chandelon’un elinde silah bulunmasının da intihar eden bir kişi için ihtimal dışı olduğunu kaydetti. Edmonds, kişinin silahı tek elle tutarak kendine kısa mesafeden ateş etmesi halinde, silahın geri tepme şiddetiyle kişinin elinden çıktığının gözlendiğini belirterek, suikast iddiasının daha güçlü olduğuna işaret etti.
                                                                                                                        Kaynak: Direnişteyiz.org, 25 Aralık 2016