Ölenlerin adını unutma, türkülerin, meydanların!..

Ankara’nın Karası belgesel gösteriminin ardından başlayan söyleşide sözü ilk olarak yönetmen Salih Süleymani aldı. Belgeselinin ortaya çıkış sürecinden ve bu süreçteki zorluklardan bahseden Süleymani, Ankara katliamı da dahil olmak üzere ölümsüzleşenlerimizin düşlerini perdeye taşıyacağını ve mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

Süleymani’nin ardından 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği adına söz alan arkadaşımız; katliam sonrası tedavi süreçlerinin zorluğundan ve devletin tutumunun ne kadar dışlayıcı olduğundan bahsederken, devrimci, demokrat ve yurtsever kesimlerin dayanışmasının önemini vurguladı.

Etkinliğimiz; şubemiz adına söz alan arkadaşımızın umudumuza, düşlerimize yapılan saldırılar karşısında mücadeleyi büyütmeye devam edeceğimizi belirtmesinin ardından, 9 Ekim Pazar sabahı barış şehitlerinden Dicle Deli’nin mezarında yapacağımız anmaya çağrı ile devam etti. 10 Ekim Pazartesi günü katliamın gerçekleştiği saat olan 10.04’te Ankara Tren Garı’nda olacağımız vurgusuyla etkinliğimizi sonlandırdık.

Katledenler kaybedecek!