RedHack RTÜK’ün sitesini mühürledi

Canlı yayın sırasında RTÜK yetkilileri ve polis ekipleri tarafından basılan İMC TV ve Hayatın Sesi TV’nin yayınına kanun hükmünde kararnameler (KHK) gerekçe gösterilerek son verilmişti. Hayatın Sesi TV’nin reji odası mühürlenmişti.
RTÜK’ün ‘www.rtuk.org.tr’ adresindeki resmi internet sitesini hackleyen RedHack, eyleme dair mesajı ve ekran görüntüsünü Twitter hesabından paylaştı. Mesajda şöyle denildi: “Özgür Basına ve @imc_televizyonu yönelik saldırıları kınıyoruz! Cuntanın RTÜK Yayınına ara veriyoruz rtuk.gov.tr DOWN! #RedHack”
RedHack’ten açıklama: Çaresiz değilsiniz, devrimciler var
RedHack Basın ve Enformasyon Bürosu’nun, Berat Albayrak’ın maillerinin ele geçirilmesi ve sonrasında yaşanan süreçle ilgili 1 Ekim günü yaptığı açıklamada; “Mehmet Ali Yalçındağ’ın istifası sadece başlangıç! Hepinizin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Halkımız! Ne saraya “uşak” ne de cemaate “kul” olmak zorunda değilsiniz! Çaresiz hiç değilsiniz! Bu topraklarda hiçbir çıkar gözetmeksizin bağımsızlık ve insanca yaşam mücadelesi veren devrimciler var” ifadeleri yer aldı.