Silahlı saldırıya uğrayan Edirne HDP İl Örgütü’ne destek ziyareti

Yapılan saldırıların sonrasında HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş ve Genel Merkez Yöneticileri tarafından HDP Edirne İl Başkanlığına destek ziyareti gerçekleşti.
Bizim ve HDK bileşenlerinin olduğu bu ziyarette Erdal Ataş bir konuşma yaptı. Yapılan saldırıların aslında bizim kazandığımız mevziler neticesinde gerçekleştiğini ve bunun devletin zor durumda olduğunun göstergesi olduğuna değinen Erdal Ataş, bu saldırılara karşı moral gücünün yüksek tutularak mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı. Saldırılarla Kürt özgürlük hareketini zayıflatmanın, ortaya konulan projeleri durdurmanın, demokrasi güçlerini bozmanın ve kitleler nezdinde direnenleri kötü göstermenin hedeflendiğini; bu duruma karşı mücadele etmek gerektiğini belirtti. Konuşmasını ‘’Her newroz büyük bedeller ödenerek bizi bir adım daha öteye götürdü. Bu newroz da direnişin sesi olacak. Bizler ısrarla halklar arasındaki kardeşliği, barışı büyütmek için mücadele etmeliyiz. Asla geri adım atmamalıyız. Topyekün saldırılar karşısında topyekün direnişi örgütlemeliyiz.’’ diyerek sonlandırdı.
HDP Genel Merkez Yöneticilerinden Erkan Karabay da yaptığı konuşmada: ‘’Bizler kaybetmiyoruz. Bu algıdan çıkmalıyız. Büyük bir direniş gerçekleşiyor. Aylardır süren büyük direniş karşısında tek bir teslim bile yok. Bu büyük direniş %13’lük oy oranından daha fazla moral katmalı bize. Bizler bardağın boş tarafını görmeye alışkınız. Fakat bardağın dolu tarafı var. Bizler direnişi örgütlemeliyiz.’’ dedi.