Aslolan Devrimin Gündemidir VIII Çıktı!

Aslolan Devrimin Gündemidir, ilk olarak 1994-96 yılları arasında Kaldıraç dergisinde çıkan makalelerden derlenerek Aralık 1996’da yayınlanmıştı.Ardından 1997-2004 yılları arasında çıkan dergi sayılarındaki makalelerden derlenen Aslolan Devrimin Gündemidir II ve 2005-2009 yıllarını kapsayan bir derleme olan Aslolan Devrimin Gündemidir III yayınlandı.

Yeni çıkan bu çalışma Aslolan Devrimin Gündemidir VIII ise Aralık 2021 ile Ağustos 2023 arasındaki sayılardan, daha çok savaşa dair olanlar seçilerek derlenen toplam 84 makaleden oluşmakta.

Bir nevi almanak olan bu çalışmanın, devrim ve sosyalizm mücadelesi yürütenlere katkısı olacağını umuyoruz.

Yayınevi bürolarımızdan ve sitemizden, AKA-DER’lerden, kitapçılardan edinebilirsiniz.

Arka kapak yazısı↓
“Komünizmin şafağında, adeta bir ortaçağ karanlığında yaşıyoruz. “Verili üretim ilişkilerininüretici güçlerin gelişiminin önünde bir engel olması” bütün çıplaklığı ile ortada.

Kapitalist-emperyalist sistem, işleyiş yasaları gereği yaşadığı bunalımı yeni bir paylaşım savaşı ile aşmaya çalışıyor. Paylaşım savaşı her zaman olduğu gibi işçi sınıfına, ezilen halklara karşı açılan savaşla paralel yürüyor. Bunun karşısında ise “yeryüzünün lanetlileri”nin, işçilerin, halkların bütün kıtalara yayılan isyan ve direnişleri hiç durmuyor.

Kapitalist-emperyalist sisteme olan öfke, egemenler tarafından paylaşım savaşının aracına dönüştürülmeye, işçi sınıfının dünya çapında kapitalist düzenin sahipleri adına birbirini boğazlar hâle gelmesine uğraşılıyor. Emperyalizmin propaganda makinasının Hitler faşizminden bu yana katettiği yol çarpıcıdır. Gerçeğin tüm yalınlığı ile ortada olduğu bir dönemde bu kadar kafa karışıklığı bunu gösteriyor.

“Kendi/ idealleri için/ savaşmayı/ göze alamayanlar/ başkalarının/ idealleri için ölür.” diyordu bir şiirinde Bekir Kilerci.

Yüzyılın başında olduğu gibi, dünya savaş ve devrim aralığında yaşıyor. Böylesi bir dönemde devrimin gündemine sadık kalmak, devrimin rotasında ilerlemek özel bir çaba ve emek istiyor”

Aslolan devrimin gündemidir!

Aşağıdaki görsele tıklayarak sitemizden edinebilirsiniz↓

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz