Baskılarınız, ajanlaştırma politikalarınız, çürümüş sisteminizi kurtaramayacak!

Biz bu sistemi her hâliyle tanıyanlarız.

Yıllarca yürütülmüş mücadele geleneğine sahip bizler, bu sistemin neler yapabileceğini gördük ve görmeye devam ediyoruz. İnsan kaçırmaktan “faili” meçhullere, sokak ortasında işkence yapmaktan, parti binalarını basıp yoldaşlarımızı öldürmeye kadar pek çok yerden biz bu sistemi biliyoruz.

Bu sistem her hâliyle çürümüştür.

Birileri saraylarda yaşarken, işçiler-emekçiler yaşamlarıını idame ettirecek ücret dahi alamamaktadırlar. Her gün bir işçi-öğrenci-işsiz yaşam koşulları sebebi ile intihar ediyor. Her gün işçiler-emekçiler işçi cinayetine kurban gidiyorlar. Her gün işçiler-emekçiler yok sayılıyor, aşağılanıyorlar. Kısacası bu sistem insanı tüketmekten başka bir işlev görmüyor. İnsanların insan kalmaması için tüm hızıyla çürümeyi yaymaya çalışıyor.

Bizler bu çürümüş düzeninize boyun eğmeyeceğiz!

Saray Rejimi’ni ayakta tutmak isteyenler, her alandan saldırıyorlar.

Geçtiğimiz 1 Mayıs itibariyle birçok okurumuza gözaltında ajanlık dayatılmıştır. Bu süreç, 1 Mayıs günü 1 Mayıs mahallesinden 2 yoldaşımıza gözaltına alındıkları gün ajanlık teklif edilmesiyle başlamış, ardından telefon aramalarıyla bu taciz sürdürülmüştür.

Aynı şekilde, benzer zamanlarda Çorlu’da, okurumuz İlhan Karagöz’e de aynı süreci işletmişlerdir. Evine kurye gibi gelip ‘’Aklından Bir Sayı Tut’’ kitabını bırakıp seslenmesine bile izin vermeden gitmişlerdir. Kitabı karıştıran yoldaşımız kitabın arkasına bir numara not edildiğini görmüştür. Numarayı aramış fakat ulaşamamıştır. Akşam saatlerinde aynı numaradan okurumuz aranmış, arayan kişi buluşmak istediğini söylemiş, Çorlu girişindeki Piknik Restoran’a çağırmış ve kim olduğunu söylemeden telefonu kapatmıştır. Okurumuz buraya gittiğinde 3 kişi karşılamıştır. Bunlardan biri gitmiş, diğer ikisi oturup konuşmak istemiştir. Polis misiniz sorusunu kafalarını sallayarak onaylamışlar ve devamında Tekirdağ TEM şubeden olduklarını söylemişlerdir.  Yemek yiyelim sohbet edelim diye çağırdıklarını söylemişlerdir. Ayrıca “Biz seni tanıyoruz sen illegal işler ile uğraşmıyorsun, legal işlerle uğraşıyorsun ve daha çok felsefeye meraklıymışsın” gibi söylemlerle beraber, Grup Yorum dinliyor musun, Mao okuyor musun, gibi sorular sorarak okurumuz ile ilişki kurmaya çalışmışlardır. Okurumuza çalışmadığını bildiklerini ve nereye kadar böyle gideceğini düşündüğünü söyleyerek üstü kapalı hem tehdit hem de teklifte bulunmuşlardır. Bunları reddeden okurumuz masadan kalkınca da gün boyu takiplerini sürdürmüşlerdir.

Bizler boyun eğmeyenler ve insanca bir yaşam için mücadele edenleriz. Baskılarınız, ajanlık dayatmalarınız, gözaltlarınız bu çürümüş sisteminizi koruyamaz. Örgütlüğümüzü büyüterek bu düzeninize son vereceğiz.

Okurlarımıza yönelik her saldırının sorumlusu devlettir.

KALDIRAÇ

29 Haziran 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz