Beklemek sefaleti büyütür, Artık yeter diyenler; 16 Ekim’de Kartal’a!

Kriz var. Ama bu kriz sadece bize zarar yazıyor. Bankalar, Koçlar, Sabancılar, 5’li çetesi ve hepsi ama hepsi kâr üstüne kâr açıklıyor. Bizlere denen ya “biraz daha bekleyin seçimde düzelteceğiz”, ya da “biraz enflasyon var ama yakında inecek”, söyleyelim beklemekle kriz geçmeyecek.

Örgütlü mücadeleyle değiştirebiliriz!

5500 TL olalı 2 ay olmuş asgari ücretin, Ocak’ta 7700 TL yapıp bizleri enflasyona ezdirmeyeceklermiş, sanki açlık sınırı daha bugün 6899 TL değilmiş gibi. Her ay daha da alım gücü düşen maaşların artmasını istemek yetmez;

  • Isınma, elektrik, su, iletişim kamulaştırılmalı, ücretsiz olmalı!
  • Eğitim, sağlık, ulaşım kamulaştırılmalı, ücretsiz olmalı!
  • Temel gıda maddeleri ücretsiz karşılanmalı!
  • Herkese nitelikli ve sağlıklı koşullarda ücretsiz barınma hakkı sağlanmalı!

Tüm bunların isteneceği bir mercii yoktur. Bunları ancak bir arada mücadelemizle kazanabiliriz. Krize, savaşa, işsizliğe, yoksulluğa, geleceksizliğe, karşı sesimizi birleştirirsek, örgütlenirsek tüm bunlar gerçek olacaktır.

Hayal satanlar var evet. Şu kadar oy verirseniz şöyle değişir, şu kadar daha beklerseniz her şey daha güzel olur. Hayaldir, satılmaya çalışılmaktadır.

Gerçek şudur; bir kurtarıcı gelmeyecek. Bizlerin kurtarıcısı kendi kollarımızdır. Kurtulmak isteyen, yeter artık diyen herkes için tek gerçek yol; direnmektir. Senenin başından bu yana yüzlerce işyerinde, onbinlerce işçinin direnmesi ve mücadele etmesi kazanmanın yolunu göstermiştir.

Kadınların boyun eğdirilemeyen direnişi, öğrencilerin kayyumlardan barınma hakkına kampüs kampüs yükselen itirazı, inançlarını ve kimliklerini kaybetmemek için direnenler, mahallesindeki rantsal dönüşüme hayır diyenler, doğasını savunmaya çalışanlar, yani hepimiz; tüm enerjimizi bu direnişleri birleştirmeye harcarsak, geleceğimizi kazanabiliriz.

Bu krizden tek çıkış yolu budur.

Tüm bunları mahalledeki komşularımıza, işyerindeki arkadaşımıza, okuldaki dostlarımıza daha yüksek sesle anlatmanın vaktidir.

Öfkesi büyüyen, yoksulluğa, sefil bir yaşama mahkûm olmak istemeyen herkesi 16 Ekim’de İşçi Emekçi Mitingi’ne katmanın vaktidir.

Gücümüzü örgütleyelim, direnişi büyütelim, İşçi Emekçi Mitingi’nde buluşalım, kendi sözümüzü söyleyelim!

28 Eylül 2022

İşçi Emekçi Mitingi çalışmalarına güç vermek için bize ulaşabilirsin↓
WhatsApp İletişim: 0212 251 68 61
Facebook/Instagram/Twitter: @kaldiracdergisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz