İsrail’le, NATO’yla kurulan her ilişki Filistin halkına ilişkin suçlara ortaklıktır!

Tüm gerçekler göz önüne serilmiştir.

Emperyalizm yalan demektir, emperyalizm savaş demektir, emperyalizm insanlık dışı katliamlar demektir.

Baş katil ABD Başkanı Biden Tel Aviv’den buyurdu: “Saldırıyı siz değil karşı taraf yapmış gibi duruyor. Buraya geldim çünkü herkes ABD’nin İsrail’in yanında olduğunu bilmeli.”

İsrail ordusu 5 gün önce “hastaneleri vuracağız, boşaltın” demiştir ve ABD’lisinden İngiliz’ine, Alman’ından Fransız’ına bir haftadır tüm basın kuruluşlarında Gazze’yi dümdüz etmenin ne kadar meşru olduğu dünyaya servis edilmektedir.

İşte size burjuva demokrasisi!

“Hastaneler Hamas üssüymüş, ekmek fırınında Gazzelilere silah dağıtılıyormuş, Filistinliler çocukları öldürüyormuş.” Emperyalizm hakkında temel bir bilginin altını çizelim; yalandan beslenmeyen tek sözleri yoktur, halklara katliam anlamına gelmeyecek tek bir tartışmaları yoktur.

Yalanlarla başlattıkları Irak işgalinde milyonlarca insanın tecavüzcüsü değillermiş gibi, Vietnam’da insanları diri diri yakmamışlar gibi, Ezidi kadınları köle pazarlarında satanları palazlandırmamışlar gibi, hastaneyi vuran MK-84’leri geçen hafta kargo uçağıyla İsrail’e taşımamışlar gibi, dünyanın her bir köşesini savaş alanına çevirmemişler gibi şimdi bu efendilere inanmamızı istiyorlar.

“Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre 7 Ekim’den bu yana dünkü saldırıya kadar 41 sağlık kuruluşuna ilişkin ‘doğrulanmış İsrail bombardımanı’ gerçekleşti” diyor bir muhabir.

Gerçek açıktır; emperyalizm-siyonizm düşman, halklar kardeştir!

Dünya halkları, ezilenler her köşeden, hemen her coğrafyadan işgal devleti İsrail’e karşı eylemdedir. Bu çok kıymetlidir. Bölgemizde de emperyalizmin işbirlikçilerinin ve siyonizmin sökülüp atılması için direnişler birleştirilmelidir. Halkların ortak direnişi için, emperyalizmin yalan propaganda makinasının kırılması ciddi bir eşiktir, bu eşik, Gazzeli Sağlık Bakanı’na tüm dünya inansın diye kucağında bebelerinin cesetlerini taşıyanların önünde açıklama yapmasına sebep olmuştur. Filistin direnişinin zaferi için bu eşik aşılmalıdır.

Biz şimdi not ediyoruz; “ama”yla başlayan tüm ikircikli tutumlar Filistin Direnişi’nin katliamla bastırılmasını savunanların yoluna çıkacaktır. Halkların yolu ortaktır, NATO-ABD-İsrail bölgemizden silinmelidir.

Boş laf değil, somut adım!  

Dünyanın yönetenleri ikiyüzlü bir hamaset içindedirler. Bundan bir sene önce “Rus uyruklu kediler”i bile sınır dışı etmeyi tartışanlar, hastane saldırısına yalandan üzüntülerini belirttikleri açıklamalarının devamına “ama -işgal devleti- İsrail’in kendini savunma hakkı”nı eklemeyi eksik etmiyorlar.

Ülkemizde ise “iliştirilmiş kalemler” TC’nin savaşa çekilmeye çalışıldığından bahsetmektedir, hâlbuki TC bu savaşın içindedir.

TC bir NATO üyesi ülkedir, İsrail’i tanıyan ilk bölge ülkesidir, İsrailli pilotlar Konya’da eğitilmektedir, İsrail’in savaş bütçesine katkı olarak ticari ilişkiler devam etmektedir.

Filistin Direnişi’nden, Filistin halkının özgürlük mücadelesinden yana olan herkesin şimdi bu siyonizmin işbirlikçilerinden de hesap sormasının zamanıdır. Hamasetin sonu gelmelidir, Filistin halkıyla dayanışma için İsrail’le askeri, ticari, diplomatik, akademik tüm ilişkiler kesilmelidir!

Direniş kazanacak!

Filistin Direnişi onlarca yıldır sürerken tam bitti denildiği yerden “Aksa Tufanı”nı yaratmıştır. Filistin Direnişi tüm dünya halklarına umut aşılamıştır. Filistin halkı bu direnişle beraber Gazze’yi terk etmeyeceğini, ikinci bir Nakba’yı yaşamayacağını, onur ve şerefine sahip çıkacağını söylemektedir. Binlerce ölümsüzleşeninin ardından yıkılmış Gazze sokaklarından direnişin öfkesi yükselmektedir. Şimdi dünya halkları bu direnişle dayanışmasını göstermelidir.

“Nehirden denize özgür Filistin” mücadelesi kazanacaktır!

Katil ABD, İsrail bölgemizden defol!

Hamaset değil somut adım!

İsrail’le tüm ilişkiler kesilsin!

Filistin halkı yalnız değildir!

18 Ekim 2023

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz