Kahrolsun Siyonist İsrail! Kahrolsun Emperyalizm! Nehirden denize özgür Filistin!

İsrail, Filistin’e ve Filistinlilere yönelik aylardır tırmandırdığı şiddeti başka bir boyuta taşımış, Mescidi Aksa‘yı talan edip, ibadet edenlere vahşi bir şekilde saldırmıştır. Yüzlerce insan yaralanmış ve ambulans girişleri yasaklanmıştır. İşgal ordusu tarafından tutuklanan Filistinli sayısı yüzlerce kişiye ulaşmıştır.

Yeni başa getirilen Netanyahu hükümeti, Ulusal Güvenlik (iç savaş) bakanlığına Otzma Yehudit (Yahudi İktidarı) isimli en saldırgan kanadın lideri Itamar Ben-Gvir’i getirerek zaten iç savaşı ve Filistinlilere yönelik katliamı artıracağını dünyaya ilan etmişti.

Yeni hükümetin kurulmasından bu yana işgal edilen 47 topraklarında, özellikle bugün birer şehre dönüşen mülteci kamplarında, yükselen direnişi bastırmak için yanına aldığı Filistin Yönetimi ile birlikte onlarca operasyon düzenleyen İşgalci, Filistinlilere bir adım bile geri adım attıramamıştır, direniş daha da artarak büyümektedir.

Filistin iradesi, dünya genelinde de büyümekte, İsrail, Uluslararası BDS Hareketinin boykotlara, yatırımların geri çekilmesine ve yaptırım uygulanmasına yönelik yürüttüğü çalışmalarla yalnızlaşmaktadır.

Filistin’in onurlu var olma mücadelesi büyüdükçe, düşman da saldırganlaşıyor. “Ortadoğu’nun en çağdaş ülkesi” İsrail’in nasıl bir “demokrasi” olduğu giderek açığa çıkıyor. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti her alanda İsrail ile temaslarını sürdürmekte, kârlı yatırımlarını ve ticaretini devam ettirmektedir. İsrail devleti ırk ayrımcı bir işgal gücüdür ve onunla girişilen her türden ekonomik, siyasi ilişki Filistinlilerin karşısındadır, Filistin toprağının yağmalanmasına, insanının katledilmesine, emek gücünün sömürülmesine hizmet etmektir.

Yükselen direniş, başkaldırı ve cesaretiyle Filistin halkı, siyonizme ve emperyalizme boyun eğmemiştir, bugün de bu mücadeleyi sürdürmektedir. Direnen Filistin halkının yanındayız, İsrail’in dostlarına karşı bulunduğumuz her yerde mücadelemizi yükselterek direnişin yanında olmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz