Kaldıraç Akademi ilk hafta derslerini tamamladı

Kaldıraç’ın Kadıköy bürosunda 18 Ocak’tan itibariyle başlayan derslerin ilk haftası geride kaldı. Derslere kayıt için [email protected]‘a mail atabilirsiniz.

  • Bülent Bilgin: “Taş devrinden yeni binyıla insanlık tarihi”

18 Ocak’tan itibaren altı hafta boyunca perşembe günleri devam edecek olan Bülent Bilgin’in “Taş devrinden yeni binyıla insanlık tarihi” dersinin ilk haftası “Tarih kavramına genel bakış / Sınıflı toplumların doğuşu” başlığıyla gerçekleştirildi.

25 Ocak Perşembe günü 19.30’da gerçekleşecek ikinci derste ise “Antik Dünya (MÖ 1000 – MS 600 yılları” başlığı altında; “Demir ve imparatorluklar”, “Eski Hindistan”, “İlk Çin imparatorlukları”, “Ege’de şehir devletleri”, “Roma’nın yükselişi”, “Hristiyanlığın yükselişi” konuları işlenecek.

İlk dersin tamamını YouTube hesabımızdan izleyebilirsiniz↓

  • Hakkı Taşdemir: “Emperyalizmin dünü, bugünü”

20 Ocak’tan itibaren dört hafta boyunca cumartesi günleri devam edecek olan Hakkı Taşdemir’in “Emperyalizmin dünü, bugünü” dersinin ilk haftası “Kapitalist üretim biçimi” başlığıyla gerçekleştirildi.

25 Ocak Cumartesi günü 15.00’da gerçekleşecek ikinci derste ise “Emperyalizm” başlığı altında; “Kapitalizmin kaçınılmaz sonucu; Tekeller”, “Bankaların işlevleri ve Mali Oligarşi”, “Sermaye ihracı”, “Dünyanın paylaşılması (Osmanlı örneği üzerinden bir açıklama)”, “Emperyalizmin siyasal ve askeri boyutları”, “Krizler ve çözüm için gerçekleştirilen uygulamalar” konuları işlenecek.

İlk dersin tamamını YouTube hesabımızdan izleyebilirsiniz↓

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz